Bye, bye telemarketer! - Jak nie dać się oszukać przez telefon

Bye, bye telemarketer! - Jak nie dać się oszukać przez telefon

Czy zdarzyło Ci się odebrać telefon od telemarketera i po kilku minutach rozmowy czuć się oszukanym? Nie martw się, to zdarza się każdemu. Warto jednak wiedzieć, jak się bronić przed oszustwami przez telefon. W tym artykule przedstawimy proste sposoby na ochronę przed telemarketingowymi hakerami.

Oszustwo przez telefon - jak się bronić?

Oszustwo przez telefon to jedna z najczęstszych form przestępstw w Polsce. Często dzwoniący po drugiej stronie łącza podszywa się pod pracownika banku lub urzędu skarbowego i próbuje wyłudzić od nas dane osobowe lub pieniądze. Jak się przed tym bronić? Przede wszystkim nie podawajmy informacji o naszych kontach bankowych, hasłach, numerach PESEL czy danych karty płatniczej. Pamiętajmy, że banki i urzędy skarbowe nigdy nie dzwonią do nas z prośbą o podanie takich informacji.

Jeśli do nas dzwoni telemarketer, to warto wiedzieć, że mamy prawo odmówić rozmowy. Wystarczy uprzejmie podziękować za ofertę i zakończyć rozmowę. Jeśli telemarketer będzie uporczywy, możemy zablokować jego numer lub dodać go do listy niechcianych połączeń.

Proste sposoby na ochronę przed telemarketingowymi hakerami

Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed oszustami przez telefon, warto zainstalować specjalne aplikacje, które blokują połączenia od nieznanych numerów. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych rozmów i ryzyka oszustwa. Możemy też zdecydować się na wykupienie specjalnego abonamentu, który pozwala na otrzymywanie tylko wybranych połączeń.

Warto również pamiętać, że telemarketerzy często dzwonią w godzinach wieczornych lub weekendowych. Jeśli nie mamy ochoty na rozmowę z nieznajomym, po prostu nie odbierajmy telefonu. Możemy też włączyć tryb samolotowy lub wyłączyć dźwięki, aby nie przeszkadzały nam niechciane połączenia.

Oszustwa przez telefon to poważny problem, którego nie możemy ignorować. Dlatego przed odebraniem telefonu, warto być przygotowanym i wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby uniknąć oszustwa. Łatwiejsze podejście do telefonów przychodzących i stosowanie się do kilku prostych zasad może pomóc nam w ochronie przed telemarketingowymi hakerami.

Latest reviews

Recently added Reviews

143034208

2023-07-18

jj:

not sure

2
This website uses cookies to improve and facilitate access to the service, as well as for statistical purposes. Continued use of this website signifies acceptance of this condition.
OK